Проблеми з травленням - проблема, з якою кожен з нас стикається щодня. Труднощі з травленням, відчуття ситості, печія, біль у животі, здуття живота, запор або проблеми з печінкою можуть торкнутися кожного з нас. Чаї для покращення травлення є природним і перевіреним способом боротьби з цими недугами.
Чаї та добавки для травлення
М’ята перцева – це перша трава, яка спадає на думку більшості з нас, коли ми думаємо про те, як природно підтримати травлення. І справді – м’ятні настої благотворно впливають на травну систему: регулюють виділення шлункового соку та жовчі, покращують травлення.
Льон звичайний – насіння льону (насіння льону) позитивно впливають на перистальтику кишечника, а також мають обволікаючу та захисну дію. Вони також сприяють травленню завдяки високому вмісту харчових волокон і білка. Відвари з насіння льону рекомендують людям з проблемами травлення і запорами.
Трави, що підтримують роботу печінки і жовчовивідних шляхів
Трави завжди використовували для підтримки функції печінки, її захисту та регенерації. Часто вони також впливають на роботу жовчних шляхів і стимулюють вироблення жовчі. Найпопулярнішими травами для печінки є розторопша і артишок, іноді доповнюються травою хвоща, кропиви або екстрактом листя берези.
Розторопша – екстракт плодів розторопші містить силімарин (флавонолігнановий комплекс). Це сполуки з антигепатотоксичними властивостями, тобто захищають печінку від токсинів, додатково підтримують її роботу та стимулюють її природну регенерацію. Крім того, екстракт розторопші захищає клітини від окисного пошкодження, підтримує процеси травлення та стимулює фізіологічне вироблення жовчі. Крім того, він також сприяє підтримці належного рівня глюкози в крові.
Топінамбур – завдяки вмісту цинарину екстракт артишоку захищає клітини печінки, має жовчогінні та жовчогінні властивості, що покращує травлення їжі. Крім того, він благотворно впливає на підтримку належного рівня холестерину і тригліцеридів у крові. Екстракт артишоку також впливає на регуляцію рівня цукру в крові. Випускається у формі рослинних дієтичних добавок (наприклад, топінамбура в капсулах).
Трав’яні чаї від здуття живота та запорів
Фенхель – також відомий як фенхель, допомагає полегшити відчуття ситості, покращує травлення та усуває метеоризм. Плоди фенхелю містять речовини, що володіють спазмолітичними та стимулюючими травлення властивостями. З цієї причини варто пити трав’яний чай з фенхелю, особливо після рясних і важких прийомів їжі. Пийте його щодня – він регулює роботу травної системи та запобігає накопиченню газів у кишечнику.